(+372) 5039 585
Helista tasuta konsultatsiooniks

info@entigrena.ee
Vastame päringutele kahe päeva jooksul

Kogemustega ehitajatelt

Fassaadide soojustamine

Tänapäevaste tõusvate energiahindade juures on hoonete tõhus soojustus muutunud hädavajalikuks. Kivi- ja betoonhoonete soojustamisel on kõige mõistlikum lahendus vahtplast ja fassaadivillad, mis pärast armeerimist krohvitakse. Külmad talved on välja toonud olemasolevate lahenduste puudulikkuse. Soojustamata maja on ebaökonoomne, sest energia hind pidevalt kasvab. Fassaadi soojustamine villast või vahtplastist materjalidega suurendab oluliselt majade soojapidavust.

Hoonete välisseinte soojustamiseks ja fassaadide uuendamiseks kasutatavate kivivillatoodetele on omane mõõtmete stabiilsus, eriti hea veeauru läbilaskvus, kuid väike veeimavus. Mis aga kõige tähtsam- need plaadid on tulekindlad. Lisaks sellele kuivavad väljaspoolt kivivillaga soojustatud ja krohvitud seinad kiiresti. Siinkohal tuleb mainida ka kivivillast fassaadiplaatide häid tehnoloogilisi omadusi: nende abil saab korrigeerida välisseinte ebatasasusi ning pole karta, et plaatide vahele praod tekiksid, nagu seda vahel teiste materjalidega juhtub. Tänu neile omadustele kasutatakse kivivillaplaate erineva otstarbega hoonete välissoojustustöödel ilma igasuguste piiranguteta.

Vahtpolüstüreen ehk EPS on kerge jäik plastvahul põhinev soojusmaterjal. Veeauru abil paisutatud polüstüreengraanulite kokkusurumisel tekib suletud struktuuriga materjal EPS-plast. Tema struktuuri moodustab 98% ulatuses kinnistesse struktuuridesse suletud õhk. Nagu teada on seisev õhk väga hea soojusisolaator ja seetõttu EPS suurepärane soojusisolatsioonimaterjal. See ehitusmaterjal on hinna ja kvaliteedi suhte poolest üks efektiivsemaid soojustusmaterjale. Soojustusplaadid on kerged, lihtsalt käsitsetavad, ei kaota aja jooksul soojust isoleerivaid omadusi ega deformeeru. Samas on tugeva konstruktsiooniga. EPS materjali kasutatakse nii uute kui ka vanemate ehitiste renoveerimisel.

Fassaadi krohvid parandavad hoone soojusisolatsiooni ning tagavad ühtlasi ka tõhusa kaitse vee sissetungimise vastu ja annavad fassaadile esteetiliselt meeldiva välimuse. Renoveerimine annab hoonele lisaks ilusale välimusele ka pikema eluea, parandab sisekliimat ja tõstab kinnisvara väärtust.

Soojustame Teie fassaadi!

Helistage kohe ning lepime kokku objekti ülevaatuse

(+372) 5039 585

Vuukide
hermetiseerimine

Omame ligi 15 aastast kogemust vuukide hermetiseerimises ning meie diplomeeritud vuugispetsialistid kindlustavad asjatundliku töö ja eesmärgipärase lõpptulemuse. Suurim sääst seisneb õigesti tegemises ja mitu korda ümbertegemata jätmises.

 • Raudpaneel
 • Tuhkpaneel
 • Tartu Maja paneel
 • Uued vuugid
 • Aknaplekid
 • Akende ümbrused
 • Prahi utiliseerimine
 • Garantii 5 aastat

Diplomeeritud vuugispetsialistid

Meie vuugispetsialistid on läbinud nõudlikud kõrgtööde ning töötervishoiu- ja tööohutusalased koolitused, millele lisanduvad veel ametialased kutsekoolitused.

Natuke paneelmajadest

Kvaliteetsete vuukide tähtsus

Vaid kvaliteetsete materjalidega ning oskustööga täidetud vuuk on kliimakoormuse suhtes vastupidav. Ainuüksi korras vuuk ei taga korterist hallituse ja niiskuse kadumist; kindlasti peab olema ka toimiv ventilatsioon. Kust üldsegi alustada probleemide lahendamist? Kolm kõige põhilisemat viga: korter on külm, niiske ja hallitab. Millegipärast pööratakse kõige vähem tähelepanu välisfassaadile. Aga tegelikult algavadki elamu elulised probleemid just sealt.

Kortermajade põhiprobleemideks on:

1. Paneelidevahelised vuugid ja nende tihedus
2. Talvel tungib läbi paneelvaheliste vuugi tuul ja korteri seinad külmuvad
3. Ruumis olev soe õhk tekitab seintele ladestuva kondensi, mis kujutab endast soodsat keskkonda bakterite paljunemiseks
4. Paljudel paneelelamutel on vuugid täidetud tsementmördi või montaaživahuga
5. Tsementmört on jäik ega võimalda maja temperatuurierinevustest tulenevat deformeerumisliikumisi
6. Montaaživaht laguneb UV kiirguse tõttu kiiresti ning kaotab oma funktsiooni. Lisaks meeldib seda nokkida ka lindudel.


Enne fassaadi remonti tuleks teha maja väliseinte korrasoleku hindamine. Tuleb põhjalikult kontrollida, kas akna ümbrused on vett ja niiskust pidavad. Ilmastikuoludele avatud polüuretaanvaht ei taga niiskuse ja vee juurdepääsu takistamist paneeli, vaid hoopis soodustab seda.

Aknaümbrused peavad olema korrastatud kas liistuga või siis mastiksiga (silikoon siinjuures ei ole sobilik materjal), et takistada niiskuse ja vee sattumist paneeli sisse. Ning viimaks tuleb enne maja soojustamist vuugid renoveerida.
Suur osa vett ja niiskust satub just vuukidest paneeli soojustusse, mis muudab paneelid külmasillaks. Niiske ja märg soojustus külmaga lõhub paneelikoorikut tekitades mõrasid ja samas muutub see ka eluohtlikuks. Ebakorrektselt vuugitud või üldsegi remontimata paneelivahed võivad põhjustada maja kiire lagunemise.

Teeme Teie vuugid korda!

Helistage kohe ning lepime kokku objekti ülevaatuse

(+372) 5039 585

Värvimistööde
teostamine

Teostame suuremahulisi värvimistöid. Lisaväärtusena pakume värvimistöödeks ka termovärvi ThermoShield. Värvimistööde hinna sisse kuulub pinna ettevalmistus - krohvimistööd, praimerdamised ja muu seonduv.

 • Värvimisteenused
 • Kujundite ja logode joonistus
 • Krohvimistööd

Võimalus värvida ThermoShield termovärviga

Pärast seina värvimist termovärviga väheneb niiskusesisaldus 5 cm sügavusel seina sisemuses 20%. Tasub mainida, et juba niiskusesisalduse 1-protsendiline vähenemine toob kaasa soojustusomaduste 10-protsendilise paranemise.

 • Termovärv ThermoShield infoleht

 • Krohvimistööde
  teostamine

  Teostame suuremahulisi krohvimistöid. Omame pikaajalist kogemust krohvimistööde teostamisel. Kasutame krohvimistöödes ainult kvaliteetseid materjale.

  • Armeeringuga krohv
  • Tekstuuriga krohv
  • Lubikrohv

  Teemantpuurimine

  Teostame suuremaid ja väiksemaid teemantpuurimisi. Teemantpuurimine on peamiselt vajalik selleks, et paigaldada uued ventilatsioonilõõrid- ja klapid. Hinna sisse kuulub ka standardsete ventilatsiooniklappide paigaldus.

  • Teemantpuurimine
  • Ventilatsooniklappide paigaldus

  Soklihundid OÜ
  soojustab sinu vundamendi

  Meie sidusettevõte tegeleb spetsiaalselt vundamentide soojustamisega ning muude seonduvate tööde teostamisega.
  Kirjuta hinnapäringuks soklihundid@gmail.com

  • Soklite soojustamine
  • Panduste valamine
  • Hüdroisolatsioonitööd
  • Betoonitööd